Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Rhofa Enerji Fabrikamızın Açılışını Gerçekleştirdi

Çerkezköy, 04 Mayıs 2024 - Türkiye'nin öncü güneş enerjisi çözüm sağlayıcısı Rhofa Enerji, yeni üretim tesisinin açılışını büyük bir törenle kutladı.

Bu anlamlı etkinlik, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih Kacır’ın yanı sıra Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mestan Özcan, Çiğdem Koncagül, Gökhan Diktaş ve AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ali Gümüş’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda değerli konukları ağırladı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Rhofa Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hazreti Akdemir, fabrikanın sektör için önemli bir dönüm noktası olduğunu ve yenilenebilir enerjiye olan yatırımlarının hız kesmeden devam edeceğini vurguladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih Kacır ise konuşmasında, ülkemizin her köşesinde sürdürülebilir kalkınmayı desteklemek ve toplumun tüm katmanlarına refahı yaymak adına yatırımların önünü açacaklarını ve üretim yapanların daima yanında olacaklarını belirtti.

Protokol üyeleri, törenin ardından fabrikayı gezerek yeni tesisin kapasiteleri ve imkanları hakkında bilgi aldılar. Bu yeni tesis, Rhofa Enerji’nin sürdürülebilir enerji alanındaki lider olma yolculuğunu pekiştiriyor ve Türkiye’nin yeşil enerji yolculuğunda yeni bir sayfa açıyor.

BU GÖNDERİYİ PAYLAŞ